Winklevoss Twins rozważa zabranie Gemini do domu

Winklevoss Twins rozważa zabranie Gemini do domu

  • Słynne bitcoin bull twins są mulling pomysł Gemini Trust listę.
  • Rozważają one różne opcje, od IPO, do bezpośredniego do rynku, aby odwrócić połączenie.
  • Niedawno uruchomili też kartę kredytową Gemini.

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej Grupy Telegram i uzyskaj sygnały transakcyjne, darmowy kurs transakcyjny oraz codzienną komunikację z fanami crypto!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Słynni krypto-centryczni bracia bliźniacy Bitcoin Billionaire przyglądają się obecnemu środowisku, aby wymienić Gemini Trust.

Bliźniacy Winklevoss powiedzieli Bloombergowi, że nadal analizują swoje opcje. Nie podjęli jeszcze decyzji co do formy notowania, a IPO, odwrotna fuzja i SPAC nadal są na stole.

Bitcoin miliarderów Cameron i Tyler Winklevoss powiedział, że rozważają podjęcie Gemini Trust Co. publicznej pośród kryptoregeneracji https://t.co/spoKDqw8pu.
– Bloomberg Crypto (@crypto) 14 stycznia 2021 r.

A Kwestia ofert handlowych

W tym samym czasie Winklevosses ogłosił również wprowadzenie karty płatniczej marki Gemini, zwanej Gemini Credit Card. Karta ta będzie podobno zwracać 3% zakupu w bitcoinach.

„Gotówka to tandeta“, Tyler Winklevoss powiedział Bloombergowi. „Więc jak wydasz pieniądze, dostaniesz Bitcoin – to całkiem niezły kompromis.“

Gemini Timing

Bliźniacy założyli Gemini Trust w 2014 roku jako giełdę kryptońską i opiekuna. W 2017 roku złożyli wniosek o pozwolenie na utworzenie Exchange Traded Fund (ETF).

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła ten wniosek z powodu niedojrzałości rynku. Cameron Winklevoss wyjaśniła, że bracia są „nadal zaangażowani“ w ETF, jednak nie podała żadnych dalszych szczegółów.

Wstępnie złożono wniosek pod adresem .

Próba ustanowienia pierwszej EFK pokazuje, że Winklevossowie są przygotowani do zbadania opcji na granicy regulacji. Gemini nadal jednak koncentruje się na zachowaniu zgodności. W październiku firma ogłosiła, że włącza do swojej platformy zdolność do obliczania podatków.

Ten nacisk na zgodność z przepisami pomaga Gemini również w inny sposób. We wrześniu uzyskała zgodę Urzędu ds. Postępowania Finansowego (FCA) na prowadzenie działalności jako instytucja pieniądza elektronicznego (EMI).

Ponadto Gemini zostało włączone do piątej dyrektywy FCA w sprawie prania brudnych pieniędzy (MLD) w procesie rejestracji aktywów kryptograficznych. W związku z tym Gemini musi stosować się do wszystkich przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu (CTF).

Po uzyskaniu zgody Gemini stwierdził, że zgoda FCA „odzwierciedla nasz etos proaktywnej współpracy z organami regulacyjnymi i proszenia o pozwolenie, a nie o wybaczenie“.

Spróbuj i spróbuj jeszcze raz.

Oferty Gemini nie zawsze jednak uspokajają regulatorów. We wrześniu giełda ogłosiła poparcie dla osłoniętych wycofań Zcasha. Następnie Europol zaczął celować w Zcash. Podobnie jak inne monety zwiększające prywatność, Zcash ułatwia maskowanie przekazywania nieistotnych zysków.

W odpowiedzi na wzmożoną kontrolę, założyciele Zcasha przekazali projekt organizacji non-profit o nazwie Bootstrap Project. Posunięcie to nie zapobiegło skreśleniu z listy monet niektórych giełd, takich jak Bittrex. Jednak Gemini nadal go wymienia.

Podczas gdy przyszłość monet prywatnych pozostaje wątpliwa, wydaje się, że ostatnie wysiłki Winklevoss są w interesie publicznym – i wpisanie ich na listę.