$20,000 Won’t Pose Any Resistance for Bitcoin Price, Says Max Keiser

Cena Bitcoina przekroczy 28.000 dolarów, ponieważ poprzedni wszechczasowy haj nie będzie stawiał oporu, a w końcu będzie strzelał za sześć cyfr, mówi Max Keiser.

Według założyciela Heisenberga Capital i gospodarza Keiser Report Maxa Keisera, cena Bitcoin (BTC) wkrótce wzrośnie do 28.000 dolarów. Uważa on, że wszechobecna wysoka cena BTC na poziomie 20.000 dolarów prawdopodobnie nie będzie stanowić oporu.

Keiser, który jest wczesnym inwestorem w jednorożca Krakena i 100-milionowego Bitstampa, powiedział:

„Poziom 20.000 dolarów dla #Bitcoin’a nie będzie stanowił żadnego oporu. Nie zobaczymy żadnego oporu do 28.000 dolarów. Krótkie wycofanie, a potem atak na 100.000 dolarów zaczyna się od nowego wigoru.“

W ciągu ostatnich 12 dni, cena Bitcoina wzrosła z 9.200 dolarów do 12.000 dolarów, co oznacza najwyższą cenę od ponad roku. Rynek kryptocurrency korzysta z silnego impulsu Bitcoin i Ethereum’s Ether.

Keiser potwierdza swoją prognozę dotyczącą Bitcoin Profit o wartości 100,000 dolarów.
Podczas rajdu Bitcoin w ostatnim miesiącu, Keiser stale potwierdzał swoje stanowisko w sprawie średniookresowego trendu BTC. Spodziewa się on, że BTC przekroczy ostatecznie 28.000 dolarów i będzie strzelać do nowego, wszechobecnego haju w wysokości sześciu cyfr.

Pod koniec lipca, kiedy cena Bitcoina po raz pierwszy przekroczyła 11.000 dolarów, Keiser powiedział, że sześciocyfrowa BTC jest prawdopodobna. Od tego czasu BTC potwierdziła 10.400 dolarów jako kluczowy poziom wsparcia, utrzymując swój impet. Powiedział:

„$28,000 jest w grze, zanim zobaczymy wycofanie, a potem idziemy do 6-cyfrowego BTC.“

Ale 2 sierpnia, jak donosi Cointelegraph, Bitcoin zobaczył swoje pierwsze duże wycofanie od połowy czerwca. Cena BTC spadła gwałtownie z 12.000 dolarów do 10.500 dolarów w ciągu 15 minut, co spowodowało likwidację 1 miliarda dolarów na całym rynku.

Cena Bitcoinu gwałtownie spadła w krótkim okresie czasu.

Cena Bitcoinu w krótkim czasie gwałtownie spada. Źródło: TradingView.com

Keiser i inne wysoko postawione osoby wydają się być niewzruszone tym posunięciem i generalnie traktują akcję cenową jako shakeout. Zarówno nadmiernie uśrednione, jak i nisko średnio-długie kontrakty zostały wypłukane w czasie krótszym niż godzina, co spowodowało ochłodzenie się rynku.

Inwestor kryptokurwalutowy Scott Melker powiedział, że było wiele niedźwiedzich rozbieżności, zanim nastąpił spadek. Po tak silnym wiecu w krótkim czasie, rynek najwyraźniej musiał ustabilizować się od przegrzanego wiecu. Powiedział:

„Co godzinę świeca BTC o wartości 1700 dolarów (głównie w ciągu kilku minut) na bardzo wysokim poziomie, w tym podobna wyprzedaż na ETH w środku nocy? Fajnie. Wszędzie były niedźwiedzie divy, jak wspomniałem.“

Inni widzą odmienny trend dla BTC, przynajmniej w krótkiej perspektywie.

W krótkim okresie czasu, niektórzy inwestorzy oczekują, że główne waluty kryptograficzne, w tym Bitcoin i Ether, wykażą się niską zmiennością. W następstwie dużego ruchu cen, BTC mają tendencję do ustalania zakresu i widzą boczne działanie przez kilka tygodni.

Michael van de Poppe, inwestor na giełdzie w Amsterdamie, powiedział, że altcoins może skorzystać z potencjalnego działania bocznego BTC. Powiedział:

„Najbardziej prawdopodobnym przypadkiem jest to, że będziemy mieć zmienność na $BTC i $ETH, ponieważ to one określają ich zakres. Ale z czasem (tydzień-dwa tygodnie) zmienność ta zacznie spadać. Co musisz zrobić? Tak, kupić dipy na altcoins. Podczas gdy wszyscy są skupieni na $BTC, ty powinieneś się skupić na altówkach.“

Podczas gdy krótkoterminowe przewidywania inwestorów są różne, wielu inwestorów wydaje się być pozytywnie nastawionych do średnioterminowego trendu w kierunku 2021 roku. Różne czynniki makro, takie jak spadek kursu dolara amerykańskiego i rosnąca płynność, mogą jeszcze bardziej zwiększyć obecny impet BTC.

PlanB, znany twórca modelu ceny Bitcoin Stock-to-Flow (S2F), również potwierdził, że BTC jest na dobrej drodze do osiągnięcia 100.000 USD. Po wybuchowym rajdzie powiedział, że BTC jest „na dobrej drodze“ do osiągnięcia sześciu cyfr.